Veterinářství

Léčba a zdravotní prevence zvířat představuje velkou výzvu vzhledem k rozmanitosti prováděných úkonů i samotných případů onemocnění, jaká se na veterinárních klinikách objevují. Nejdůležitější je v tomto případě dobré rozpoložení zvířat, péče o ně však vyžaduje dodržování všech hygienických pravidel. Jelikož se může objevit velmi mnoho bakterií a virů, jsou veterinární kliniky a ordinace povinny dodržovat zvláštní hygienické normy. Díky nim budou v bezpečí nejen pacienti, ale také jejich majitelé i personál.

Ve veterinárních ordinacích představují velké nebezpečí paraziti. Používání vyšetřovacích a chirurgických rukavic do značné míry minimalizuje jejich šíření – musíme však pamatovat na to, že po každém výkonu je bezpodmínečně nutné vyměnit rukavice za nový pár. Díky tomu zastavíme rozvoj škodlivých mikroorganismů a parazitů, zajistíme čistotu a hygienu – a tím i bezpečí našich pacientů.

Vzhledem k vysoké spotřebě rukavic jsou ruce personálu veterinárních klinik a ordinací vystaveny kožním alergiím I. a IV. typu a také vysušování kůže. Proto je dobré volit rukavice, které budou nejen chránit před rozvojem bakterií, ale také pečovat o kondici pokožky uživatelů. Za účelem minimalizace rizika výskytu alergické reakce se můžeme rozhodnout pro rukavice vyrobené z nitrilu, který představuje dobrou alternativu k přírodnímu kaučukovému latexu – druhý jmenovaný je totiž silný alergen. Lepší stav pokožky si také zachováme, pokud budeme volit rukavice bez pudrového prostředku.

Při práci se zvířaty je velice důležitá pevnost rukavic – rukavice musí být odolné i proti nepatrnému mechanickému poškození; zásadní je také pružnost a síla stěn – rukavice musí na jednu stranu umožňovat precizní pohyby, na druhou stranu pak musí mít náležitou trvanlivost. V případě výkonů, při nichž může dojít ke značnému mechanickému poškození, se vyplatí použít dva páry rukavic. Díky nim zajistíme bezpečnost personálu, zvířat i jejich majitelů. Důležitým aspektem při výběru rukavic může být také aspekt ekologický – aktuální nabídka Mercator Medical zahrnuje výrobky vyráběné způsobem, který je příznivý pro životní prostředí.

IDEÁLNÍ RUKAVICE PRO PRÁCI VE VETERINÁRNÍCH ORDINACÍCH BY MĚLY MÍT ŠEST ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • antibakteriální účinky,
  • odolnost proti mechanickému poškození,
  • nejvyšší dotykovou citlivost,
  • materiál a parametry vyhovující požadavkům norem a nařízení EU,
  • vysoký pracovní komfort, který také zajistí bezpečnost uživatele a zvířat navštěvujících kliniku,
  • vysokou pružnost a schopnost přizpůsobit se ruce.

 

Zdroj: Mercator Medical

Popis obrázku