Podologické centrum

Při podologických zákrocích je nejdůležitější zdraví a pozitivní nastavení pacienta. Nelze však zapomínat na vhodnou ochranu zdravotnického personálu. Centra zabývající se podologií jsou místa, kde se vyskytuje mnoho mikroorganismů: bakterií, virů a plísní. Ty mohou představovat vážné nebezpečí jak pro pacienty, tak pro personál pracoviště. Proto je nutné používat vyšetřovací ochranné rukavice, které ochrání ruce personálu a také vytvoří bariéru proti mikroorganismům.

Při výběru rukavic si zjistěte, z jakého materiálu jsou vyrobeny – v současné době můžete najít na trhu nitrilové, neoprenové a latexové rukavice. Každá z těchto surovin má trochu jiné vlastnosti, všechny však splňují evropské i české normy týkající se zdravotnických výrobků a osobních ochranných prostředků. Podologické zákroky vyžadují použití rukavic s vyšší odolností proti mechanickému poškození, poněvadž během zákroků se používají ostré a těžké nástroje. Navíc musí rukavice zajistit vysokou dotykovou citlivost, být pružné, měkké a přizpůsobit se tvaru ruky.

Dlouhé hodiny strávené v ochranných rukavicích mohou vyvolat kožní problémy. V krajním případě se mohou vyskytnout alergie – I. nebo IV. typu. Pro minimalizaci vzniku alergie či vysušení kůže je třeba zvolit rukavice z vhodného materiálu, nejlépe nepudrované. Vybrané modely rukavic mají také vnitřní polymerovou vrstvu nebo vrstvu kosmetickou – pečují o kondici kůže uživatele.

Dalším nebezpečím jsou silné chemické (mj. kyseliny používané při odstraňování bradavic) a dezinfekční prostředky, které mohou vyvolat změny na kůži. Rukavice využívané v podologickém centru by se měly vyznačovat vysokou bariérovou schopností a nízkým ukazatelem AQL, který stanoví počet mikro děr v materiálu – čím je jeho hodnota nižší, tím vyšší úroveň ochrany rukavice garantují.

Nikoli bez významu je také barva rukavic – ta může výrazně přispět k vytvoření obrazu o zdravotnickém personálu. Současná nabídka zajišťuje kompletní škálu odstínů a možnost zvolit si rukavice podle osobních estetických preferencí.

IDEÁLNÍ RUKAVICE PRO PRÁCI V PODOLOGICKÉM CENTRU BY MĚLY MÍT ŠEST ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • antibakteriální účinky

  • odolnost proti mechanickému poškození

  • nejvyšší dotykovou citlivost

  • materiál a parametry vyhovující požadavkům norem a nařízení EU

  • vysoký pracovní komfort, který zároveň zajistí bezpečnost uživatele i pacienta

  • vysokou pružnost a schopnost přizpůsobit se ruce

 

Zdroj: Mercator Medical

Popis obrázku