Ortopedie i artroskopie

Ortopedické výkony zahrnují vyšetřovací, chirurgické a terapeutické zákroky. Zdravotnický personál musí při jejich provádění dodržovat přísná hygienická pravidla, aby ochránil jak sebe, tak pacienty před působením bakterií, virů a plísní, které se mohou objevit ve zdravotnickém či laboratorním prostředí. Mnoho činností spojených s ortopedií vyžaduje sterilní podmínky. V takových případech je třeba používat sterilní vyšetřovací nebo chirurgické rukavice.

Praktická bude také dlouhá manžeta rukavic, která tvoří účinnou bariéru proti mikroorganismům a chrání tak ruce, zápěstí i předloktí uživatele.

Při ortopedických operacích a artroskopii je zásadní otázkou týkající se ochranných rukavic jejich přizpůsobivost ruce. Díky anatomickému tvaru přizpůsobenému pravé a levé ruce i zahnutému střihu prstů rukavice minimalizují únavu paží při provádění výkonů; umožňují také vyšší preciznost pohybů a mimořádnou dotykovou citlivost. Navíc musí být rukavice určené pro ortopedy maximálně pružné, měkké a tenké, a zároveň odolné proti mechanickému poškození. Tohoto efektu lze dosáhnout použitím speciálně zpracovaných materiálů, jako je nitril, přírodní kaučukový latex nebo syntetický neopren.

Při dlouhotrvajících ortopedických operacích je častým problémem únava očí způsobená intenzivním svícením chirurgických lamp. Způsobem, jak omezit vliv tohoto faktoru, je použití rukavic tmavé barvy, která neodráží světlo, a tím umožňuje provádět precizní úkony bez pocitu diskomfortu a slzení očí.

Pro zdravotnický personál specializovaný na ortopedii a artroskopii jsou důležité i další vlastnosti rukavic, mj. pevný úchop, který zajišťuje textura na vnějším povrchu rukavic. Jejich navlékání pak usnadní vnitřní polymerová vrstva – díky ní je možné natáhnout rukavice i na vlhké ruce, takže mnoho zákroků pak můžeme provádět s mnohem větší rychlostí.

IDEÁLNÍ RUKAVICE PRO ORTOPEDICKÉ A ARTROSKOPICKÉ VÝKONY BY MĚLY MÍT SEDM ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • odolnost proti mechanickému poškození,
  • dlouhou manžetu,
  • nejvyšší dotykovou citlivost,
  • materiál a parametry vyhovující požadavkům norem a nařízení EU,
  • vysoký pracovní komfort, který také zajistí bezpečnost uživatele i pacienta,
  • v případě dlouhotrvajících výkonů – tmavou barvu,
  • vysokou pružnost a schopnost přizpůsobit se ruce.
Popis obrázku