Laryngologie

Laryngologie je rozsáhlý medicínský obor. Zahrnuje mnoho výkonů – od endoskopického vyšetření uší, nosu, hltanu, hrtanu a nosohltanových mandlí přes výplach uší až po odstraňování kožních změn. Vzhledem k tak velkému rozpětí zdravotnických výkonů se v laryngologii uplatní jak vyšetřovací, tak chirurgické rukavice.

Při standardních výkonech, jako jsou endoskopické zákroky, se ideálně osvědčí klasické latexové a nitrilové rukavice. Tyto rukavice zajistí základní ochranu proti bakteriím, virům a plísním a navíc zaručí pocit komfortu i vysokou pružnost – a tím také vysokou preciznost pohybů.

U odstraňování kožních změn najdou své uplatnění jak vyšetřovací, tak chirurgické rukavice. V tomto případě závisí volba na vybrané metodě odstranění změn. Mnoho laryngologických výkonů se odehrává ve vlhkém prostředí; pak se může objevit velké množství sekretu a tekutin. Z tohoto důvodu musí jednorázové rukavice zajistit pevný úchop a také mít prodloužené manžety, které ochrání ruce, zápěstí a předloktí zdravotnického personálu.

Při laryngologickém vyšetření se využívá mnoho nástrojů. Jejich dezinfekce je velice důležitá a je základem pro zachování hygieny. Při provádění dezinfekce se doporučuje používat rukavice s dlouhou manžetou, odolné proti mechanickému poškození a také s vysokou bariérovou schopností.

IDEÁLNÍ RUKAVICE URČENÉ PRO LARYNGOLOGICKÉ VÝKONY BY MĚLY MÍT SEDM ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • odolnost proti virům, bakteriím a plísním,
  • tenký materiál zajišťující vysokou dotykovou citlivost,
  • nejvyšší úroveň hygieny,
  • delší manžetu pro ochranu zápěstí a předloktí,
  • materiál bezpečný pro kůži,
  • elastický materiál umožňující plnou volnost pohybu
  • přizpůsobivost ruce.

 

Zdroj: Mercator Medical

Popis obrázku