Gynekologie

Rukavice používané v gynekologické ordinaci musí splňovat nejvyšší standardy a tvořit náležitou ochranu jak pro pacienta, tak pro zdravotnický personál provádějící daný výkon. Při vyšetřování pacientek je nezbytné zejména dbát na hygienu a sterilní prostředí v ordinaci i sterilizaci všech používaných nástrojů. Ochranné rukavice zajišťují nejen mechanickou bariéru pro viry a plísně, ale také – díky materiálu, z něhož jsou vyrobeny – omezují přenos těchto mikroorganismů do mimořádně citlivých intimních oblastí pacientek.

Ačkoli je po mnoho let zajišťována vysoká úroveň hygieny ve zdravotnických zařízeních, infekce stále představují nebezpečí pro pacienty i personál. Řešením tohoto problému mohou být moderní technologie používané při výrobě vyšetřovacích a chirurgických rukavic. Použití surovin s antibakteriálními účinky do značné míry minimalizuje možnost šíření škodlivých mikrobů.

Dalším důležitým aspektem je péče o kondici pokožky rukou personálu – trávení dlouhých hodin v rukavicích může vyvolat alergickou reakci, zejména v případě citlivé kůže náchylné k alergii. Absence pudrového prostředku a použití takových materiálů jako nitril či neopren snižuje možnost vzniku alergie, a to i v případě každodenního používání vyšetřovacích a chirurgických rukavic.

Důležité je také zajistit, aby rukavice dobře odpovídaly velikosti a tvaru rukou – personál pak může provádět vysoce precizní zákroky, aniž by pociťoval omezení způsobená silným a nepružným materiálem. Mercator Medical nabízí širokou škálu barevného provedení rukavic, aby si je každý uživatel mohl přizpůsobit svým individuálním estetickým preferencím.

IDEÁLNÍ RUKAVICE PRO PRÁCI V GYNEKOLOGICKÝCH ORDINACÍCH BY MĚLY MÍT SEDM ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • materiál a parametry vyhovující požadavkům norem a nařízení EU,
  • antibakteriální účinky,
  • odolnost proti nepatrnému mechanickému poškození,
  • vysoký pracovní komfort, který také zajistí bezpečnost uživatele i pacienta,
  • vysokou pružnost a schopnost přizpůsobit se ruce,
  • nejvyšší dotykovou citlivost,
  • delší manžetu v případě výkonů, které to vyžadují.

 

Zdroj: Mercator Medical

Popis obrázku