Estetická medicína

Personál kliniky estetické medicíny je povinen dodržovat všechny evropské normy i nařízení českého ministra zdravotnictví týkající se hygieny a bezpečnosti práce. Je třeba pamatovat na to, že ačkoli účelem estetických zákroků není nutně vždy ochrana života a zdraví pacienta, často při provádění výkonů dochází k porušení soudržnosti tkání. V této souvislosti jsou jak pacient, tak zdravotnický personál vystaveni působení škodlivých mikroorganismů. Aby se zabránilo jejich rozvoji, používají se vyšetřovací a chirurgické ochranné rukavice.

Velice důležitým aspektem je materiál, z něhož jsou rukavice vyrobeny. Materiál tvoří zaprvé mechanickou ochranu proti virům a bakteriím, musí tedy splňovat nejvyšší standardy, mj. vyznačovat se správným ukazatelem AQL, který stanoví bariérovou schopnost materiálu. Zadruhé má mnoho moderních materiálů dodatečné antibakteriální vlastnosti; dalším řešením je nanesení na vnější vrstvu materiálu látky, jejíž účinky zbrzdí rozvoj nebezpečných mikroorganismů.

Při volbě ochranných rukavic je třeba věnovat pozornost vlastnostem materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Při zákrocích v rámci estetické medicíny je vyžadována nejvyšší úroveň dotykové citlivosti, a proto rukavice musí na ruce dobře sedět, být pružné, měkké a mít tenké stěny umožňující vysoce precizní pohyby. Správně zvolený materiál, z něhož jsou rukavice vyrobeny, pečuje také o dobrou kondici pokožky uživatele – nevysušuje ji a nevyvolává alergické reakce, čemuž je třeba věnovat pozornost zejména při provádění delších a složitějších výkonů. Pokud máme citlivou kůži náchylnou k alergiím, volíme raději nepudrované rukavice.

V případě estetické medicíny je velice důležitý vzhled kliniky, personálu i všech nástrojů využívaných při zákrocích. Proto je důležité umět zvolit správnou barvu rukavic – aktuální nabídka zaručuje široký výběr odstínů.

IDEÁLNÍ RUKAVICE PRO PRÁCI NA KLINICE ESTETICKÉ MEDICÍNY BY MĚLY MÍT SEDM ZÁKLADNÍCH VLASTNOSTÍ:
  • antibakteriální účinky,
  • nejvyšší dotykovou citlivost,
  • materiál a parametry vyhovující požadavkům norem a nařízení EU,
  • odolnost proti nepatrnému mechanickému poškození,
  • vysoký pracovní komfort, který také zajistí bezpečnost uživatele i pacienta,
  • vysokou pružnost a schopnost přizpůsobit se ruce,
  • estetický vzhled a barvu sladěnou se vzhledem kliniky.

 

Zdroj: Mercator Medical

Popis obrázku